عملکرد معاونت مالی و پشتیبانی در سال 1398 تشریح گردید.
در گفتگو با سرپرست معاونت مالی و پشتیبانی آستان قدس رضوی؛

عملکرد معاونت مالی و پشتیبانی در سال 1398 تشریح گردید.

در مصاحبه با سرپرست معاونت مالی و پشتیبانی آستان قدس رضوی، عملکرد این معاونت در سال 1398 با پرسش سوالاتی به شرح ذیل به تفصیل ارائه گردید.
۱۳۹۹/۰۱/۰۵

1- حوزه معاونت اداری پشتیبانی در راستای عمل به منویات رهبری در حکم تولیت معظم چه اقداماتی انجام داده است؟ اهدافی که برای تحقق در سال 98 برنامه ریزی شده بود تا به امروز در چه مرحله ای است؟
باتوجه به ماهیت عملکرد پشتیبانی این حوزه ، در واقع اگر مجموعه آستان قدس رضوی و به طور خاص سازمان مرکزی را یک پیکر درنظر بگیریم این حوزه به همراه معاونت طرح و برنامه نقش قلب و پمپاژ کننده خون به پیکره آستان قدس رضوی را برعهده دارد و لذا هرچقدر عملکرد حوزه از سرعت ، دقت و کیفیت بالاتری برخوردار باشد طبیعتاً سایر حوزه های عملیاتی سازمان که شامل 8 معاونت دیگر در بخشهای حرم مطهر فرهنگی تبلیغی ، اجتماعی و خدماتی ، علمی و عمرانی می باشند از بهره وری و کارایی بیشتری در تحقق اهداف و مسئولیتهای آستان قدس رضوی که این مسئولیتها در حکم صادره از طرف مقام معظم رهبری مدظلله العالی برای جناب حاج آقای رئیسی و بصورت کاملتر در حکم تولیت محترم فعلی آستان قدس رضوی – جناب حاج آقای مروی آمده است ، برخوردار خواهد شد و لذا باتوجه به جایگاه و نقش محوری حوزه ، همواره تلاش ها بر آن بوده است تا فعالیتها از سرعت ، دقت و کیفیت حداکثری برخوردار باشند که به نظرم باتوجه به اقتضائات و شرایط در این مسیر تا حد قابل قبول موفق بوده ایم و این عملکرد حاصل تلاش گروهی همکاران محترم بنده در سطح معاونت بوده است.

2- مهم ترین طرح های معاونت اداری و پیشتیبانی در سالی که گذشت؟
باتوجه به شروع بکار بنده در اواخر سال 1397 و تغییرات مدیریتی که در نیمه اول سال جاری اتفاق افتاد طبیعتاً در تدوین اهداف و برنامه ها موثر بود لیکن انتصاب مدیران و پرسنل لایق ، باتجربه ، متخصص و آگاه به قوانین و مقررات آستان قدس ، ارتقاء بستر نرم افزاری مرتبط با فعالیتها و عملکرد حوزه ، اصلاح نظام مالی و اداری ، ساماندهی اموال منقول ، بهینه سازی فرایندها ، بازنگری در ضوابط و مقررات مرتبط با عملکرد حوزه ، و ... در دستورکار قرار گرفت که الحمدالله باتوجه به درصد تحقق برنامه ها نسبت به پیش بینی های انجام شده از وضعیت پیشرفت مناسبی برخوردار هستیم.

3- تا انتهای سال چه خبری برای مخطابان حوزه فعالیت معاونت اداری و پشتیبانی در حوزه های زیر مجموعه خود دارید؟
مستحضرید که ساختار کلان آستان قدس رضوی با حکم تولیت محترم در حال تغییر است و از جمله تغییرات حاصل از ساختار مصوب ، تفکیک امور مرتبط با سرمایه انسانی از این معاونت می باشد و لذا عمده برنامه ریزی های این معاونت در سال آتی متمرکز ارتقاء بهره وری در حوزه مالی و پشتیبانی آستان قدس رضوی و تکمیل پروژه های در جریان خواهد بود.

4- موثر ترین خدمتی که در بخش های زیر مجموعه اداری و پشتیبانی محقق شده است؟
از جمله موثرترین خدماتی که می توان در بخش های زیر مجموعه ذکر کرد:
1- باز طراحی و برنامه ریزی و اجرای پروژه اصلاح نظام مالی و تشکیل تیم تخصصی مستقل با مدیریت متمرکز
2- اجرای طرح کمک به همکاران با دریافت حداقلی از طریق پرداخت تسهیلات قرض الحسنه به حدود 4600 نفر حسب موافقت تولیت محترم آستان قدس رضوی در فاصله زمانی 3 ماه
3- بروزآوری دفاتر و تهیه صورتهای مالی سال 1397 سازمان مرکزی آستان قدس رضوی در مردادماه 1398
4- برنامه ریزی و برگزاری به موقع مجامع موسسات وابسته عمدتاً در مهلت قانونی
5- بازنگری و اصلاح ضوابط سازمانی در حوزه های مالی ، اداری وپشتیبانی که البته این فرایند همچنان ادامه دارد.
6- اجرای طرح ارزیابی عملکرد کارکنان در سازمان مرکزی با همکاری معاونت محترم طرح و برنامه
7- برگزاری دوره های آموزشی و راه اندازی کامل سیستم جامع آموزشی کارکنان برای همکاران سازمان مرکزی
8- بازطراحی و اجرای ساماندهی اموال منقول سازمان مرکزی
9- مدیریت و مصرف بهیه منابع و صرفه جویی در خرید اقلام سرمایه ای
10- تلاش در جهت حفظ و رشد و ارتقاء سرمایه انسانی
11- تلاش در جهت استفاده از تکنولوژی و ابزارهای نوین در خدمات مالی ، اداری و پشتیبانی

در پایان بر خود لازم می دانم از این فرصت استفاده کنم و از تولیت محترم و قائم مقام محترم تولیت آستان قدس رضوی سپاسگزاری نمایم که ماننده همیشه با نظرات و رهنمودهای خود چراغ راه ما بوده و خواهند بود. همچنین از زحمات جنابعالی تشکر می نمایم و آرزوی سالی با برکت و توام با سلامتی برای مقام معظم رهبری و تمامی همکاران خدوم در آستان قدس رضوی را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم. موفق باشید.

ارسال نظر:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید