سیستم یکپارچه حسابداری آستان قدس رضوی با موفقیت پیاده‌سازی شده است
مدیر اداری و مالی آستان قدس رضوی ،

سیستم یکپارچه حسابداری آستان قدس رضوی با موفقیت پیاده‌سازی شده است

مدیر اداری و مالی آستان قدس رضوی گفت: در سایه حمایتها و هدایتهای معاونت محترم مالی و پشتیبانی آستان قدس رضوی و برنامه مصوب پروژه، سیستم یکپارچه حسابداری سازمان به‌عنوان یکی از فازهای اصلی پروژه‌های استقرار نظام مالی آستان قدس رضوی با محوریت تیم…
۱۳۹۹/۰۲/۲۹

سید علیرضا حسینی مدیر اداری و مالی آستان قدس رضوی صبح امروز در محل سازمان مرکزی در گفتگو با خبرنگار آستان نیوز اظهار کرد:27 حوزه مالی سازمان مرکزی آستان قدس رضوی در سیستم حسابداری قبلی که به‌صورت جزیره‌ای فعالیت می‌کردند و امکان گزارشگری متمرکز و به لحظه در آن‌ها وجود نداشت و اکثر گزارش‌ها به ‌صورت فیزیکی و روی کاغذ ارائه می گردید. ضمن آنکه زبان برنامه‌نویسی سیستم‌های حسابداری قبلی بسیار قدیمی بود و امکان توسعه و یکپارچگی نیز نداشتند، همچنین با توجه به کدینگ حسابداری متفاوت و غیرمتمرکز، طبقه بندی اطلاعات به صورت صحیح انجام نمی گرفت که این امر نیز مشکلات عدیده ای در بررسی و گزارشگری مالی سازمان بوجود آورده بود.
وی افزوده: پروژه حسابداری یکپارچه به عنوان یکی از فازهای اصلی استقرار نظام مالی سازمان بعد از کارهای مطالعاتی و تحلیلی از اواسط مهر ماه 98 وارد فاز اجرایی گردید. در مسیر یکپارچه‌سازی سیستم‌های حسابداری طبقه بندی و تلخیص اطلاعات مالی در قالب کدینگ حسابداری جامع  طراحی شد که این امر منجر به  گزارشگری مالی سازمان به صورت یکپارچه و به به موقع گردیده است.
حسینی بیان داشت: استقرار سیستم حسابداری یکپارچه در 27 حوزه سازمان مرکزی پس از استقرار نهایی در حوزه پایلوت به صورت تدریجی و براساس برنامه زمانبندی پروژه در سایر حوزه ها تست و عملیاتی گردید و در انتهای سال 1398 استقرار سیستم حسابداری در کلیه  حوزه های مالی به پایان و کلیه اسناد حسابداری سال1398 به سیستم یکپارچه حسابداری سیاق نوین منتقل گردید.
وی ادامه داد: از ابتدای سال 99 مراکز زیرمجموعه سازمان آستان قدس رضوی اسناد حسابداری خود را در سیستم حسابداری یکپارچه سیاق نوین ثبت می نمایند و گزارشگری مالی سازمان از سیستم مذکور صورت می پذیرد.
مدیر اداری و مالی آستان قدس رضوی افزود: هم‌اکنون سیستم حسابداری مورد استفاده حوزه های مالی سازمان مرکزی آستان قدس رضوی سیستم حسابداری  یکپارچه سیاق نوین می باشد و تمام اسناد حسابداری سازمان در سیستم مذکور ثبت می گردد و که این موضوع منجر به گزارشگری به موقع و متمرکز می گردد.
حسینی خاطرنشان کرد: در استقرار نظام مالی علاوه بر اصلاح طبقه بندی اطلاعات سازمان و بهبود و توسعه سیستمهای نرم‌افزاری در کلیه حوزه های فعالیت ، حرکت سازمان نیز به سمت سازمانی فرآیند محور می باشد.

 

ارسال نظر:

متن ساده

HTML محدود

Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید